Затяжний карантин продемонстрував, що люди гостро потребують не тільки хліба та видовищ, але й відчувають дефіцит у духовному спілкуванні. Довгий час італійці були позбавлені можливості ходити до храмів та бути присутніми на месах, але, здається, незадовго ці обмеження скасують: обидві сторони – світська та релігійна, нарешті, зупинилися на остаточному рішенні.

Тернистий шлях до Бога

Літургії за участю мирян у католицьких храмах Італії зможуть відновити 18 травня – відповідної домовленості досягли в четвер, 7 травня, представники уряду країни і конференції католицьких єпископів.

Домовленості передбачають, що в храмах необхідно вжиті заходів санітарної безпеки (у тому числі, організувати соціальну дистанцію). Крім того, приміщення у обов’язковому порядку будуть дезінфікувати. Настоятелів невеликих храмів просять, по можливості, проводити меси на відкритому повітрі.

Наприкінці квітня 2020 року в Італії почало знижуватися число виявлених випадків хворих на коронавірус. Зокрема, за даними на 6 травня, померли 29 684 людини з підтвердженим діагнозом «коронавірусна пневмонія», за добу цей показник збільшився на 369 осіб. За день до того кількість зросла на 236 пунктів. Одужали 93 245 осіб, за добу кількість збільшилася на рекордні 8 014 людей (днем раніше – на 2 352). Число підтверджених носіїв зросло на 1 444 (днем раніше – на 1 075). З урахуванням видужалих і загиблих, загальне число носіїв COVID-19 за весь час епідемії становить 214 457 чоловік.

На даному етапі заражені 91 528 осіб – це на 6 861 людину менше, ніж днем ​​раніше. Отже, число інфікованих знижується другий тиждень поспіль, що дозволяє все більше послаблювати карантинні обмеження.

Коментарі