У неділю, 7 лютого 2021 року, вперше з кінця грудня Папа Римський Франциск знову звернувся до вірян з не записаною, а реальною проповіддю. І зробив він це з вікна Апостольського палацу у Ватикані. Прихожани прочитали разом молитву «Ангел Господній», а перед проповіддю понтифік промовив фразу, що, ймовірно, залишиться у віках: «Знову на майдані…».

Проповідь Папи Римського: мігранти, М’янма та демографічне падіння

Останній раз понтифік звертався до вірян 20-го грудня 2020 року, перед Різдвом Христовим. А от пізніше Папа Римський розмовляв з католиками всього світу вже з бібліотеки Апостольського палацу за допомогою онлайн-трансляції. Міри перестороги були викликані коронавірусною пандемією та обмежувальними заходами, пов’язаними з нею. Вперше через інтернет понтифік звернувся до прихожан 8 березня 2020 року.

Під час нинішньої проповіді Франциск нагадав про те, що 11 лютого у римо-католицькому календарі співпадає з Всесвітнім Днем хворого. Понтифік підкреслив, що в умовах пандемії піклування про хворих є важливою частиною церковної місії. Також Франциск нагадав про декілька міжнародних проблем, наприклад, нещодавні події у М’янмі. Він загострив увагу і на питанні міграції – особливо Папу засмучують багаточисельні підлітки, що потрапляють до країн Євросоюзу, використовуючи так званий балканський маршрут. Франциск закликав піклуватися про них та надавати гуманітарну допомогу.

Наостанок понтифік згадав демографічні проблеми Італії, вказавши на падіння показників народжуваності. Папа Франциск заявив – майбутнє у небезпеці, та висловив надію, що після зими настане весна Відродження

Коментарі