Тема коронавірусу вже давно нав’язла зубах у громадян багатьох країн світу. Але навряд чи у найближчий час вона перестане бути актуальною. Особливо це очевидно у світлі останніх подій. На цьому тижні майже всі країни Європи сповіщають про збільшення кількості заражених. Швеція взагалі побила рекорд смертності за півтора століття! Що з цим робити і коли припиниться пандемія? Поки що ці запитання риторичні.

Країни б’ють на сполох

День тому у Франції зареєстровано майже чотири тисячі нових випадків інфікування Сovid-19. Аналогічна ситуація в Іспанії – Міністерство охорони здоров’я сповістило, що в останні 24 години зафіксовано більш ніж 3 700 заражень. Це, безперечно, новий антирекорд за останній місяць.

В цьому списку Італія, на щастя, пасе задніх – у середу на Апеннінах зареєстровано лише 642 випадки інфікування. Проте громадяни вже відчувають посилення карантинного режиму: зачиняються дискотечні майданчики, вводиться обов’язкове використання масок на вулицях.

Щодо Швеції, то у першій половині 2020 року смертність настільки зашкалювала, що влада країни вимушена була визнати незаперечний факт: за цей час зафіксовано більше смертей, ніж за останні 150 років. От вам і колективний імунітет! Якщо вдатися до порівнянь, то від коронавірусу померло 51 405 шведів. Подібні цифри, а саме 55 тисяч жителів, фіксувалися у 1869 році – тоді люди гинули від смертоносної посухи, що привела до тотального голоду.

З огляду на це, очевидно, що у світі карантин буде подовжено, особливо з настанням грипозної епідемії, яка у поєднанні з коронавірусною може завдати чимало лиха.

Коментарі