Сьогодні у невтомних літаючих збирачів меду персональне свято – 20 травня святкується Всесвітній день бджіл. День вшанування бджілок у календарі всього світу ввела ООН. Проте радість затьмарює тривога Coldiretti щодо несприяливої зміни клімату, яка стресує бджіл. А це, відповідно, позначається не лише на запиленні ними різних дерев і рослин, а й на зниженні до 80% виробництва італійського меду.

Аномальна кліматична тенденція сильної посухи зменшила цвітіння та створила небезпеку для бджіл. “Тепла зима та шалена весна, позначена заморозками, в багатьох регіонах країни створили серйозні проблеми для вуликів з бджолами, які не мають можливості збирати нектар. Незначна кількість меду, який вони зуміли виробити, комахи з’їдять, щоб вижити”, – бідкається конфедерація.

Coldiretti наголошує, що труднощі, яких зазнають бджоли, “є серйозною небезпекою для біорізноманіття, враховуючи, що вони – показник стану здоров’я довкілля і слугують роботі фермерів із запиленням квітів”. В середньому одна бджола зазвичай відвідує близько 7000 квітів на день. А щоб зібрати один кілограм меду, їй необхідно здійснити чотири мільйони квіткових візитів. “За даними FAO, три з чотирьох продовольчих культур певною мірою залежать від урожаю та якості запилення бджолами. Серед них – яблука, груші, полуниця, вишня, кавуни та дині”, – продовжує конфедерація.

Наслідком такої несприятливої кліматичної ситуації є те, що у ризику опинилося виробництво меду для споживання людиною. Його цьогорічний врожай в Італії може бути навіть гіршим, ніж у 2019 році. Згідно з даними Istat, минулого року національне виробництво становило всього 15 мільйонів кілограмів порівняно з майже 25 мільйонами кілограмів, завезеними протягом року з-за кордону. В Італії, як пояснює Coldiretti, існує понад 60 сортів меду в залежності від типу “пасовища” бджіл. В сільській місцевості Італії знаходиться 1,5 млн. вуликів, якими опікуються 60 тис. пасічників. З них близько 2/3 виробляють мед для власного споживання.

Коментарі