“Жодного паспорта здоров’я – це антиконституційно. Регіон не може встановлювати та приймати заходи, які перешкоджають вільному пересуванню людей”, – таку заяву під час слухань у Парламентській комісії щодо питання паспортів охорони здоров’я зробив міністр регіональних справ та автономій Франческо Бочча.

Посадовець запропонував перечитати статтю 120 Конституції, яка нагадує, що Регіон не може встановлювати та приймати заходи, які будь-яким чином перешкоджають вільному пересуванню людей і транспорту, обмежуючи здійснення права працювати в будь-якій частині національної території.

Крім того, що “Конституція не може обмежувати вільний рух людей, – пояснює Бочча, – існує факт, що паспортів на здоров’я немає”. Міністр підкреслює, що “коли всі регіони знову відновлять пересування, робитимуть це без різниці у профілі громадян кожного регіону”.

“У найближчі кілька днів, коли почнуться переїзди країною, також має бути присутній здоровий глузд. Якщо всі регіони діляться без різниці за профілем громадян кожного регіону, відмінність між громадянами одного міста порівняно з іншим не передбачається. Якщо ми здорові, ми рухаємось”.

Міністр регіональних справ та автономій також висловився щодо контролю та цензури: до громадянських добровольців телефонують як до операторів в’язниць. “Громадянські помічники це ті ж самі соціальні та медичні працівники в’язниць, без патрульних, міліції та охоронців. Там вирішують директори в’язниць, тут – муніципалітети та мери. Менш ніж за тиждень, – пояснив Бочча, – тисяча людей увійшли до в’язниць”. Міністр пояснив, що тисячі добровольців мають такі ж повноваження як і громадянські помічники. Я розповідаю це всім тим, хто за ці дні піднявся в крісло і зробив цензорів”.

Коментарі