Коронавірус продовжує набирати обертів не тільки на теренах Італії: у багатьох державах цифри заражених, що фіксуються зараз, затьмарюють навіть показники, які були восени. Наприклад, у Великій Британії за 24 години виявили біля 20 тисяч випадків інфікування. Що думають з цього приводу сильні світу цього і як вони планують боротися з вірусною навалою?

Болівар двох не витримає!

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, як завжди, не пом’якшує фарб – вона чітко говорить про те, що запровадження жорсткого локдауну здатне повністю зупинити економіку держави. Завважте, мова йде про сильну і непохитну економіку Німеччини, що вже говорити про інші країни, не настільки благополучні? Тому політикиня пропонує жорстко взятися за попередження подальшого росту захворювань, доки ще не пізно. Все буде залежати від кількості інфікувань: якщо цифра перетне позначку 35 хворих на 100 тисяч мешканців за тиждень – запрацює масковий режим і комендантська година для ресторанів, якщо ж показник зросте до 50, то вступить у дію правило «більше десяти не збиратися».

У Іспанії вирішили, що заклади громадського харчування не мають бути повністю відкритими, аби не провокувати збільшення кількості заражень, тому працюватимуть виключно на виніс. На найближчі 15 днів у країні зачиняться всі парки розваг та ігрові зали. Правда, у випадку з ресторанами прогнози невтішні – ресторатори вже підраховують ймовірні збитки, що оцінюються не менше ніж у 900 мільйонів євро.

Цей короткий екскурс доводить, що проблеми існують не тільки в Італії – від коронавірусу потерпає увесь світ. Італійські медики вже зараз б’ють на сполох, заявляючи: якщо подібний темп заражень збережеться надалі, місць у палатах інтенсивної терапії дуже скоро може не вистачити для всіх нужденних.

Коментарі