Вчора ввечері, 15 квітня близько 22-ї години вечора, між П’яченцею та Пармою, зафіксовано земний поштовх амплітудою 3,5 градуси. Його було відчутно на всій території Апеннін двох провінцій Емілії Романьї. Сьогодні вранці, 16 квітня об 11:42 землетрус у П’яченці повторився і його відчули жителі різних районів Емілії Романьї та Ломбардії, включаючи Мілан, аж до Лігурії, з повідомленнями також з Генуї.

Національний інститут геофізики та вулканології, на своєму сайті, оцінює магнітуду поштовхів другого землетрусу між 3,9 та 4,4 (підтверджено в 4,2) та визначає епіцентр землетрусу за 6 км на південний схід від Сериньяле, у провінції П’яченца.

Протягом кількох годин поблизу П’яченци відбулося два землетруси. “Наразі у нас немає повідомлень про завдану шкоду. Ми здійснюємо всі перевірки, – каже Ріта Ніколіні, директор регіонального агентства цивільного захисту в Емілії-Романьї. – Поштовх був короткий, але досить інтенсивний”. Землетрус зафіксовано на глибині 3 км.

За словами Сальваторе Страмондо, директора Національної обсерваторії землетрусів Національного інституту геофізики та вулканології (Інгв), “сейсмічна послідовність не проводиться”. Це область середньої сейсмічної небезпеки, де історично сильних землетрусів ніколи не зафіксовано. “Ми не знаємо, чи будуть інші поштовхи. Можемо сказати, що в цій зоні ніколи не було великих поштовхів, тобто принаймні 5.

Коментарі