У ніч на 24 серпня 2016 року на території Італії стався землетрус магнітудою 5,4 бали за шкалою Ріхтера. Перший поштовх був найсильніший – біля 6 балів. Катаклізм стався у центральній частині Італії о 3.36 ранку. Згадаємо події п’ятирічної давнини – яких руйнувань завдала стихія, скільки було жертв та поранених.

Багаторазовий землетрус біля Аккумолі

Епіцентр землетрусу знаходився недалеко від міст Аматріче та Аккумолі. Другий поштовх було зафіксовано о пів на п’яту ранку в області Умбрія. Коливання земної поверхні відчувалися в ряді міст центральної Італії, у тому числі, Римі, Флоренції та Болоньї. Руйнування відмічалися у трьох областях Лаціо, Умбрія та Марке. За день фіксувалося більше двохсот п’ятдесяти афтершоків великої та середньої сили.

Але і це ще не все – на ранок 25 серпня у центральних регіонах Італії стався новий землетрус магнітудою 4,7 бали. Він був зафіксований у семи кілометрах на схід від комуни Норча. Епіцентр землетрусу знаходився на глибині біля 10 км. Протягом декількох днів сейсмічна активність у цьому регіоні Італії не переривалася – з 24-го по 28 серпня було зареєстровано більше 1 800 підземних поштовхів. Все це привело до великих руйнувань, особливо потерпали будівлі, які вже зазнали деструкції. Значно постраждали міста Аккумолі та Аматріче, загинуло 299 осіб, а з-під завалів врятовано 238 людей. Біля чотирьох з половиною тисяч громадян залишилося без даху над головою, декілька сотень отримали поранення. Землетрус зруйнував майже 300 будівель, які мали історичне значення – мова йде про храми, палаци та пам’ятки 13-14-го століть.

У Італії 27 серпня було заявлено днем загальнонаціонального трауру за загиблими.

Коментарі