Затоплена дзвіниця височіє над озером Резія на півночі Італії як символ зв’язку духовного минулого та невмолимої ходи прогресу. Башта була побудована у 14-му столітті, а затоплена – у 1950 році минулого століття у зв’язку з будівництвом гідроелектростанції. У результаті було затоплено 677 гектарів площ, причому під воду пішли декілька селищ, не дивлячись на протести мешканців.

Легендарна дзвіниця у мальовничому місці

У літній час озером Резія курсують туристичні човни, покататися на яких може будь-хто. А от у грудні місяці озеро замерзає і до дзвіниці можна дійти прямо по міцній кризі. Легенда говорить про те, що саме взимку можна почути голоси церковних дзвонів. Але менш романтично настроєні громадяни апелюють фактами, адже загальновідомо, що дзвони були зняті із башти 18 липня 1950 року, рівно за тиждень до затоплення дзвіниці.

Озеро Резія розташоване на півночі Італії у двох кілометрах від кордону з Австрією та в 5 км – від кордону зі Швейцарією. Сюди можна доїхати приватним автомобілем – найближче велике місто поряд – Больцано, воно розташоване у 75 км від архітектурної пам’ятки.

Коментарі