Ще з початку пандемії COVID-19 точилися розмови про те, яке б могло статися лихо, якщо б інфекція будь-яким чином попала у воду. Сценарій того, що сталося б у такому випадку, навіть страшно розглядати. Але недарма кажуть – чого боїшся, те й стається. Нещодавно італійські фахівці таки виявили коронавірус у воді, правда, не у водогоні, а у стоці. Менше з тим, знахідка дозволяє по-іншому подивитися на хронологію розвитку смертельно небезпечної хвороби, що охопила увесь світ.

Експертні дослідження: хвороба прийшла до Італії раніше

Фахівці з Вищого інституту здоров’я Італії вважають, що коронавірус міг бути присутнім в стічних водах Мілана і Туріну ще в грудні 2019 року. Вчені досліджували 40 зразків стічних вод, які були зібрані з жовтня 2019-го по лютий цього року.

«Результати, які були підтверджені в двох різних лабораторіях, показали наявність РНК коронавірусу в зразках, взятих у Мілані і Турині 18 грудня 2019 року і в Болоньї 29 січня 2020 року», – зазначила представник інституту Джузеппіна Ла Роза.

Крім цього, сліди COVID-19 є в матеріалі, отриманому зі стічних вод вказаних міст у січні і лютому. Таким чином, результати дослідження спростовують загальноприйняту в науковому співтоваристві хронологію поширення інфекції в Європі.

Пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 охопила практично весь світ. За останніми даними ВООЗ, всього налічується 8,3 мільйона інфікованих, 450 тисяч з них померли. Італія виявилася однією з найбільш постраждалих від пандемії країн: вірусом інфіковані приблизно 238 тисяч осіб, з яких 34 тисячі померли. За офіційними даними, перший випадок захворювання в Італії зареєстрували в січні.

Коментарі