Як відомо, з початку карантину Італія обмежила пересування між областями, всередині регіонів та повністю закрила міжнародні перельоти. Наразі заборони поступово, хоч і доволі повільно, скасовуються. Нещодавно повідомлялося, що скоро буде відновлено пересування по країні, а сьогодні вийшов урядовий прес-реліз, у якому йдеться про ще одне послаблення.

Зняття обмежень: мед та дьоготь

Уряд Італії має намір зняти заборону на пересування між регіонами, а також на в’їзд і виїзд з країни уже з 3 червня, говориться в прес-релізі Ради міністрів, опублікованому на сайті уряду.

З середини березня був істотно обмежений рух між областями і всередині них – поїздки стали можливими тільки у разі робочої необхідності, за станом здоров’я і в екстрених ситуаціях. Але будь-які проблеми коли-небудь закінчуються: з 4 травня італійці, нарешті, отримали можливість відвідувати близьких в межах одного регіону. Це ще не все: як повідомляється у вказаному прес-релізі, з 18 травня пересування людей всередині регіонів не буде піддаватися будь-яким обмеженням, а з 3 червня італійська влада планує зняти вето на пересування між регіонами.

При цьому держава або регіони можуть на підставі положень законодавчого декрету № 19 від 25 березня прийняти або повторити обмежувальні заходи щодо руху всередині означеної території у разі загострення епідеміологічної ситуації.

До 2 червня залишаються під забороною пересування на громадському і особистому транспорті в регіоні, відмінному від місця знаходження, а також поїздки за кордон, виключаючи вказані вище винятки.

З 3 червня пересування між різними регіонами можуть бути обмежені тільки державними заходами, прийнятими відповідно до другої статті законодавчого декрету від 25 березня щодо конкретних регіонів національної території, відповідно до принципів адекватності та пропорційності епідеміологічному ризику, фактично присутнього в певних районах.

Ці правила будуть також застосовуватися до поїздок за кордон, які додатково можуть бути обмежені у відповідності до указів Європейського союзу і міжнародних зобов’язань.

Пересування між Ватиканом або Сан-Марино і суміжними регіонами буде дозволено

При цьому уряд підтвердив заборону на пересування осіб, які перебувають на карантині з діагнозом COVID-19 або якщо вони мали контакти з хворими.

Коментарі