Медичні маски ще ніколи не набували такої актуальності та популярності, як під час нинішньої пандемії коронавірусу. Певний період вони, разом з туалетним папером, знаходилися у ранзі дуже затребуваних, дефіцитних товарів. Їх навіть бралися шити наймодніші будинки планети, левова частка яких знаходиться в Італії. Зараз статус масок став дещо скромнішим, але повністю вони не втратили популярності, адже пандемія ще не завершена. Проте, виникла інша проблема, пов’язана з формуванням цін на цей специфічний товар.

Урядові нововведення не до смаку бізнесу

Недавні новини з урядових помостів неабияк засмутили підприємців, що продають вказаний товар. Виконати розпорядження уряду Італії та встановити максимальну ціну на медичні маски в 50 євроцентів неможливо, заявила в понеділок, 27 квітня, віце-президент національної бізнес-асоціації Confcommercio Донателла Прамполіні, передає Mediaset. Собівартість масок – вище зазначеного рівня, тому ціна повинна бути збільшена принаймні на 10 євроцентів, зазначила вона.

Одночасно з цим влада Італії повідомила про готовність компенсувати власникам аптек різницю між встановленим ціновим щаблем і вартістю вже закуплених масок. А поки підприємці, як і інші жителі Апеннін, чекають 4 травня, щоб  повернутися до більш-менш повноцінної роботи – за статистичними підрахунками, це зможуть зробити біля трьох мільйонів громадян. Знову наповняться парки та громадський транспорт, запрацюють кав’ярні з їжею на виніс та ринкові площі.

Коментарі