Від сьогодні, 15 червня, італійський туризм переходить у фазу 3. Шенгенська зона знову відкрита для пересування. Однак це стосується не всіх країн Європи і не з однаковими правилами в’їзду. Кордони неєвропейських країн залишаються закритими до 1 липня. Є й одна новина, якій, певна, зрадіє кожен бажаючий здійснити авіапереліт – літаки можуть бути заповнені, без зобов’язання, залишати порожні місця між одним пасажиром та іншим. Проте з’явилися нові обов’язкові правила авіамандрів.

Аеропорти відкриті

З 15 червня відновили роботу 25 італійських аеропортів: Альгеро, Анкона, Барі, Бергамо – Оріо-аль-Серіо, Болонья, Бріндізі, Кальярі, Катанія, Флоренція – Перетола, Генуя, Ламеція-Терме, Лампедуза, Мілан-Мальпенса (Термінал 1), Неаполь Каподічіно, Ольбія, Палермо, Пантеллерія, Парма, Пескара, Піза, Рим Чампіно, Рим Фіумічіно, Турін, Венеція Тессера і Верона Віллафранка. Аеропорт Мілан – Лінате залишається закритим.

Список працюючих аеропортів залишиться незмінним до 14 липня 2020 року. Однак Національне управління цивільної авіації (ENAC), на підставі поданих запитів та потреб у повітряному транспорті, після консультації з Міністерством інфраструктури та транспорту, може вносити зміни та доповнити список.

Відкриті кордони

З 15 червня італійці та жителі Італії можуть вільно подорожувати в Шенгенську зону, а саме – до Бельгії, Франції, Норвегії, Нідерландів (Голландії), Польщі, Швейцарії. Австрія та Німеччина відкриваються з 16-го червня. Для відвідання інших країн слід знати кілька речей.

Так, Греція також відкриває свої кордони для італійців, починаючи з 15-го, але по прибуттю необхідно проходити тести. У таких країнах, як Великобританія, Бельгія, Болгарія, Ірландія, Словенія та Ісландія, які не дотримуються Шенгенського договору, бажаючі в’їхати в них повинні відбути 14-денний карантин. Хорватія, де чимало італійців люблять проводити літню відпустку, теоретично не відкриється для Італії, лише для поїздок з обгрунтованою економічною причиною.

Закриті кордони

Кордони неєвропейських країн залишаються закритими до 1 липня, за винятком Об’єднаних Арабських Еміратів (Дубай) та Катару (Доха), куди авіасполучення відновлено з 20 травня. В Європі кордони з Іспанією та Португалією, Данією, Чехією та Словенією залишаються закритими до 30 червня.

Діючі авіакомпанії

З 15 червня перезапускаються основні авіакомпанії, які виконують рейси в межах Європи. Деякі також охоплюватимуть середні та довгі маршрутні перевезення. easyJet літає з восьми аеропортів країни, але лише з’єднує міста Італії. Рейси з KLM, Ai France в British Airways відновлено в травні. Натомість чекати доведеться популярних лоукост-рейсів Ryanair та WizzAir.

IATA (Міжнародна асоціація повітряного транспорту) розмістила в Інтернеті інтерактивну карту, яка показує в режимі реального часу, існуючі для в’їзду до кожної країни обмеження.

Правила для мандрівників

З 15 червня набувають чинності нові правила, які, повинен враховувати кожен бажаючий здійснити авіапереліт. Літаки можуть бути заповнені, без зобов’язання, залишати порожні місця між одним пасажиром та іншим. Маска завжди буде обов’язковою і її потрібно міняти кожні чотири години. На борт можна заходити лише з одним ручним багажем, завбільшки з жіночу сумочку або наплічник. Їх можна зберігати під сидінням. Будь-який громіздкий багаж, який раніше дозволялося перевозити в салоні літака, повинен бути зареєстрований. Це правило вже діє на дешевих авіакомпаніях і тепер поширюється на всіх перевізників. Обов’язковою є також самосертифікація, яка підтверджує, що пасажир не контактував з інфікованими Covid-19.

Коментарі