Європейська Комісія намагається врятувати літній сезон, що має вирішальне значення для туристичної галузі, яка становить 10% європейського ВВП, або 1400 млрд. євро.

Брюссель пропонує ввести в дію встановлені на мобільних телефонах програми, що працюють у всіх європейських країнах; єдиний веб-сайт для всього континенту, доступний для туристів з інформацією про ситуацію на кордонах; безкоштовні ліжка в лікарнях; інформацію про наявність ліжок в готелях та тенденції інфікування для кожного регіону. І знову відкривши кордони між областями аналогічного епідеміологічного ризику, фільтри кондиціонування повітря, такі як у лікарнях та столи і парасольки, розташовані не менше двох метрів один від одного.

Команда на чолі з Урсулою фон дер Лейєн затвердила низку рекомендацій та вказівок, щоб уряди координувались, не діяли у випадковому порядку, збільшуючи ризики для здоров’я та економіки, як це робилося замість закриття кордонів на початку пандемії. Ставки для Брюсселя настільки високі, що в майбутньому п’ята частина ресурсів Фонду відновлення, який фінансується європейськими облігаціями, може бути присвячена туризму. 

За даними Всесвітньої організації туризму, цей сектор буде спалювати від 60 до 80% доходів порівняно з 2019 роком, втрати – від 840 до 1000 мільярдів. Найближчі місяці матимуть вирішальне значення для виживання туристичної галузі Європи, якій потрібно якомога більше кисню. Комісія ЄС оцінює, що втрати на континенті вже досягли 50% для готелів та ресторанів, 85% для турів операторів і туристичних агентств і 90% для круїзів та авіакомпаній. Загалом падіння бронювань становить 60-90% порівняно з минулим роком. Існує  ризик для 6 мільйонів робочих місць.

Відкриття кордонів

Пакет maxi Європейської Комісії починається з відкриття кордонів, які доведеться узгоджувати. Карантини, які зараз є обов’язковими у більшості країн для тих, хто приїжджає з території іншого партнера ЄС, повинні бути усунені координовано та поступово між епідеміологічними зонами з подібними ризиками та там, де є достатній потенціал медичних систем для боротьби з будь-яким збільшенням інфікувань туристів.

ECDC постійно оновлюватиме європейську карту інфікувань, на основі якої можна буде відкрити потік мандрівників. Таким чином робиться спроба уникнути створення ексклюзивних туристичних коридорів між деякими державами-членами, які могли б дискримінувати, зокрема, Італію, більш постраждалу, ніж інші, від пандемії.

Медичні паспорти

Наразі, однак, ідея про паспорт здоров’я, який вимагають кілька урядів, у тому числі італійський, не згасає. Брюссель немає наукової бази для декларування імунітету.

Веб-сайт оновлень у реальному часі

Для полегшення руху мандрівників Європейська Комісія пропонує створити єдиний сайт для всього континенту з інформацією в реальному часі для інформування туристів про ситуацію на кордонах, зараження в різних районах Євросоюзу, медичні заклади в окремих туристичних місцях, наявність ліжок в готелях і столи в ресторанах. Це повинно працювати як спосіб уникнути натовпу з обчисленням часу відвідування музею чи археологічного місця. 

Додаток для відстеження

Крім того, Брюссель наполягає на тому, аби зробити національні програми взаємодіючими або змусити їх комунікувати між собою та дозволяти туристам використовувати їх у всіх країнах ЄС для відстеження інфекцій та стримування нових інфекцій. – Ключовий момент, що дозволяє відновити поїздку за кордон. Програми та штучний інтелект також можуть допомогти населенню підтримувати соціальну дистанцію між людьми.

Рекомендації для барів, ресторанів, готелів

Брюссель просить ресторани та бари розташовувати столики на відстані не менше двох метрів і уникати черг біля прилавка або фуршетних столів. Готельєрів просять підтримувати зв’язок з гостями навіть після від’їзду, щоб вони могли повідомляти про будь-які зараження, зафіксовані під час їхнього перебування, та розпочинати заходи щодо стримування. Персонал готелю повинен пройти навчання для забезпечення соціального відставання між клієнтами, гігієни та управління простором. На пляжі парасольки та шезлонги мають бути розміщені не менше двох метрів одні від одних (очевидно, це правило не стосується людей з однієї родини). Для всіх сприйнятливих заходів важливо регулярно проводити санітарію, включаючи вентиляційні системи.

Транспорт

У транспорті маски будуть обов’язковими як для для персоналу, так і для пасажирів. У міських районах просять збільшити години роботи, щоб зменшити натовп та передбачити використання наклейок для відстані між користувачами. Брюссель закликає до автоматичного відкривання дверей, щоб пасажири не натискали кнопку зупинки. Мобільність спільного користування не забороняється, однак необхідно регулярно проводити дезінфекцію автомобілів, велосипедів та скутерів.

Повернення коштів

Нарешті, щоб допомогти уникнути криз ліквідності та ланцюжкових банкрутств туристичних компаній, Брюссель просить уряди підтримати відшкодування поїздок, що не зможуть відбутися через пандемію, а також можливість запропонувати ваучери на відшкодування відпустки пізніше. Однак замовник матиме останнє слово між поверненням та відстрочкою відпочинку.

Коментарі