Відновлення Богослужінь після 3 травня у присутності волонтерів, які слідкуватимуть за дотриманням між вірянами дистанції. Похорони, хрестини та весілля у присутності близьких членів сім’ї дозволить проводити невеликі зібрання громади з використанням захисних засобів. Це деякі з пропозицій, які Конференція італійських єпископів представить на цьому тижні на розгляд уряду з метою відновити церковне життя у час пандемії коронавірусу.

 “При всіх умовах, які виставляються в час надзвичайних ситуацій, ми повинні повернутися до життя в Церкві. Країна має глибоку потребу в цьому. Є величезний попит і відповідь означає зробити свій внесок у соціальну згуртованість”, – сказав заступник CEI (Конференція італійських єпископів) Дон Іван Маффейс.

Для CEI можливо і необхідно відновити церковне життя, дотримуючись усіх обов’язкових заходів захисту: дистанцій, гарантованих волонтерами, санітарії приміщень та використання запобіжних засобів (масок і рукавичок).

“Ми всі знаємо, що 4 травня, – додав Дон Маффейс, – надзвичайна ситуація не закінчиться, але якщо ми будемо чекати, коли надзвичайна ситуація закінчиться, ми зможемо назавжди залишити церковне життя на горищі. З цієї причини ми просимо, аби визнали можливість відновлення діяльності церков. Ми просимо дати відповідь на очікування багатьох людей”.

Першою відповіддю могло б стати Літургія вже в неділю 19 квітня. Фактично італійські єпископи попросили відсвяткувати Страсний тиждень мінімум людей, за участі диякона, тих, хто служив біля вівтаря, а також читача, кантора, органіста і, можливо, поряд із священником, два оператори передачі. “Ми показали, що можемо сміливо святкувати”, – наголосив Дон Маффейс.

З усіх церемоній, на відновленні яких найбільше наполягає CEI, – похорони . “Ми не можемо допустити, щоб ціле покоління та їхні родини були позбавлені сакраментального затишку і ласки, покидаючи життя і раптом ставали невидимими, – підсумував Дон Маффейс. – Має бути можливість провести похорони, можливо, лише з участю близьких членів сім’ї, ми не можемо не бути близькими до тих, хто страждає. Занадто багато людей страждає через те, що смерть дорогої людини сьогодні – це як викрадення, безумовно, мотивоване, але ми повинні сприймати цей біль як з людської, так і з християнської точки зору”.

Муніципалітети вже кілька днів шукають рішення. У П’яченці, одному з міст, що найбільше постраждало від інфекції, міський голова Патріція Барб’єрі працює над можливістю відкриття кладовища за попередньою домовленістю. Місце поховань буде доступним не для всіх, а лише для тих, у кого з П’яченци життя рідних забрала пандемія коронавірусу. “Очевидно, все це з необхідними запобіжними заходами, не більше двох людей на сім’ю, дотримуючись правильних відстаней, – зазначила голова міста. – Ми вважаємо, що за наявності доглядача, який відкриває і закриває ворота для кількох людей, ми можемо дозволити відвідини за домовленістю”.

Коментарі