Пандемія коронавірусу завадила фанатам та футболістам відсвяткувати перемогу Італії на Чемпіонаті світу по футболу так, як того вимагає неординарна подія. Влада відразу наголосила на тому, що ні про які масові гуляння не може бути й мови (зокрема, пропонувалося організувати свято у Великому циркові та провести коло пошани). Натомість доведеться святкувати перемогу без велелюдних натовпів та салютів.

Святковий автобус та зустріч з фанатами

Коли літак з футболістами-переможцями приземлився у римському аеропорту імені Леонардо да Вінчі, його зустрічав величезний натовп фанатів (те саме було й біля готелю, де зупинилися спортсмени). Захисник та капітан збірної Італії Джорджо К’єлліні вийшов з автобусу з золотавою короною на голові та срібним кубком у руках.

Проте, всі зрозуміли, що, мабуть, на цьому спілкування з фанатами і завершиться, адже влада заборонила будь-які святкування. У 2006 році, коли збірна Італії стала чемпіоном світу, у Римі префектура організувала грандіозне свято за участю багатотисячної армії фанатів, з феєрверками та іншими атрибутами, що відповідають знаковій події. У 2021-му на подібні масштаби годі сподіватися. Коронавірусний штам Дельта, що набуває все більшого розповсюдження світом, та компанія з вакцинації населення наразі важливіші, ніж футбольна перемога.

Але футболісти все ж ризикнули та проїхалися у відкритому автобусі вулицями Риму відразу після зустрічі з президентом республіки Серджо Матареллою та прем’єром Маріо Драгі. Навкруги таки зібрався величезний натовп, у якому мови не йшло про маски та соціальну дистанцію. Свято – є свято, тому, Боже, бережи Італію!

Коментарі