Різдво в Італії – одне з головних свят, тому задовго до нього вулиці, будинки, площі та церкви прикрашають гірляндами, ялинками та вертепами. Працюють різдвяні базари, наповнені веселим гомоном та духмяними ароматами, а люди намагаються вибрати найкращі подарунки для своїх близьких. Але так було не завжди: як святкували Різдво у давнину і від чого воно походить?

Язичницькі сатурналії – пращур Різдва

Італійські різдвяні традиції основані на християнстві, походять від язичницького свята древніх римлян – сатурналій. На ньому вихваляли бога Сатурна, а проводилося свято 17 грудня. Пізніше святкування продовжили до семи днів. Під час сатурналій прийнято було дарувати один одному подарунки та влаштовувати бенкети з величезною кількістю страв. Існувала ще одна цікава традиція – тільки під час сатурналій раби та господарі мінялися місцями: перші відпочивали, а другі готували для них їжу.

У четвертому столітті нашої ери, після приходу християнства, сатурналії та інші заходи, присвячені різним богам та богиням, були замінені єдиним святом – Різдвом.

Коментарі