Італійці славляться гостинністю – ненав’язливою та приємною. Саме тому у будь-якому ресторані завжди створюється атмосфера домашнього затишку. Єдине, що може не сподобатися відвідувачам – занадто повільне обслуговування, тому треба набратися терпіння.

Нетривіальні правила

Якщо ви присядете за столик ресторану з баром, то вас обов’язково запитають, чи потрібен вам офіціант. Можливо, ви збираєтеся замовити просто каву та снек. Для тих, хто бажає зекономити, варіант з баром – ідеальний, адже за послуги офіціанта прийдеться заплатити від одного до трьох євро.

У меню італійського ресторану є декілька розділів: закуски, перші та другі страви, гарніри, десерти, і обов’язково винна карта. Якщо вам пропонують страву дня, то немає сенсу відмовлятися – зазвичай, це щось дуже незвичне та смачне. До відома приїжджих: каву п’ють у самому кінці трапези (якщо ви бажаєте по-іншому, то офіціанта треба про це повідомити відразу).

А от, що стосується лате чи капучіно – це однозначно ранкові напої. Увечері прийнято пити еспресо і макіато.

Чайові у італійських ресторанах, як і у інших, бажано залишати. Приблизно вони мають складати 5-10 % від загального рахунку.

Коментарі