Численні урядові та неурядові групи зосереджено працюють над проектами, в яких детально розписують як Італія житиме у фазі 2, коли країна поступово виходитиме з карантину. Так, вже представила свій план робоча група під керівництвом Вітторіо Колао. Їхній проект передбачає, що 2,8 мільйона італійських робітників відновлять свою діяльність починаючи з 4 травня, за винятком старших 65 років, які повинні працювати з дому. Магазини можуть відкритись не раніше 11 травня, після чого, як мінімум, на тиждень пізніше – бари та ресторани. Уряд свій проект наразі не представив. Отож говорити про вже окреслену картину життя в Італії у фазі 2 наразі передчасно. Проте серед усіх цих планів-проектів є один, що стосуватиметься всіх і кожного – проект Міністерства інфраструктури та транспорту щодо антирегулювання зараження коронавірусом у транспортному секторі. “Усі гіпотези, що містяться в проекті Міністерства транспорту: відсутні контролери в поїздах, дистанціювання в автобусах і метро, ​​маски та рукавички, необхідні тим, хто подорожує літаком”. Про це повідомляє Today.

“Що стосується автобусів , проект MIT передбачає дистанціювання в салонах, з використанням сидінь “шахівниці”, окремих входів та виходів з громадського транспорту, а також зі станцій, з односторонніми вулицями та дозаторами з очисними рідинами для пасажирів. А також можливість заміни паперових квитків на електронні еквіваленти.“

У метро проект передбачає окремі вхідні та вихідні потоки та підтримання правильних відстаней як на перонах, так і на ескалаторах. “У метрополітені будуть встановлені інтелектуальні системи для контролю потоків, а також знаки для позначення місць, де можна сидіти, щоб забезпечити відстань. Потоки в’їзду та виходу будуть розділені, але необхідно використовувати системи, здатні сигналізувати про можливе скупчення пасажирів на доках, крім використання інтелектуальних камер для моніторингу потоків”.

Щодо повітряних подорожей проект MIT передбачає вимірювання температури за допомогою термосканера як по прибуттю, так і до вильоту, при цьому пасажири, які повинні дотримуватися зобов’язання про відстань навіть на літаку і повинні носити маску та рукавички. Що стосується метро та станцій, то аеропорти також зазнаватимуть частих санітарних заходів, при цьому вхідні та вихідні потоки будуть розділені. 

MIT також оцінює зміни в режимі транспорту для таксі та прокату автомобілів з водієм: ідея полягає у встановленні максимальної відстані для двох пасажирів, а то й одного лише, якщо без маски.

Усі нові правила повинні бути роз’яснені пасажирам за допомогою табличок та оголошень: у разі недотримання правил послуга буде перервана з міркувань охорони здоров’я. Нарешті, серед гіпотез є також можливість використання різних тарифів на транспортні квитки, щоб уникнути будь-якого типу зібрань. Мета – уникнути будь-яких видів зібрань, а отже, з “можливим застосуванням тарифних важелів для розподілу попиту”, або з різними тарифами відповідно до часу”.

Коментарі