У більшості людей виписка з лікарні асоціюється з повним одужанням та зеленим світлом на вільне пересування і контактування з ближніми. Але коронавірусна інфекція й тут підносить неприємні сюрпризи та неочікувані новини. У низки пацієнтів тести на нову коронавірусну інфекцію дають позитивний результат протягом двох місяців після одужання. Про це повідомляє Japan Times.

Карантин, аж до суїциду

Відзначається, що лікарі в Ухані зіткнулися з проблемою того, що у ряду пацієнтів через 50-60 днів після одужання тести на коронавірус знову показують наявність інфекції в організмі. У Південній Кореї аналізи давали позитивний результат протягом чотирьох або більше тижнів у 1 000 піддослідних, після того як у них був встановлений факт зараження. В Італії також зафіксовані випадки збереження позитивного статусу протягом місяця.

У виданні підкреслюється, що невідомо, чи здатні ці люди заражати оточуючих, але запобіжні заходи вимагають продовження режиму карантину для таких громадян.

Вчені поки що не можуть пояснити, чим викликана подібна картина. Однак вони припускають, що імунна система цих людей не може до кінця впоратися з інфекцією. Раніше схожа картина спостерігалася у хворих на грип, з ослабленою лімфомою захисною системою. Як би не було, поки лікарі не можуть сказати, чи являються такі люди переносниками хвороби. Супутньої проблемою є і те, що у цих пацієнтів спостерігаються певні психологічні проблеми через тривалу ізоляцію, аж до суїцидальних нахилів.

Коментарі