Ісус перетворював воду у вино, а винороби після карантину вирішили піти іншим шляхом – нерозпродані напої вони планують трансформувати у дезінфектори. Дієвий план, скажете ви? І будете праві, бо це ще й набагато дешевше, ніж класичні санітайзери. Проте, ейфорія не буде повноцінною, адже для компаній, які виробляють елітні види вин – це не стане виходом із скрутного становища.

Мийте руки торішнім вином: заклики італійських виноробів

Італійські винороби мають намір переганяти нерозпродані запаси у дезінфікуючий гель для рук. Через карантинні заходи та масове закриття барів і ресторанів по всій Італії продажі вина впали майже вдвічі, тому у виробників накопичилося в льохах занадто багато незатребуваної продукції. Наближення сезону збору нового врожаю змушує підприємців шукати оригінальні способи реалізації минулорічного вина.

Союз фермерів Conagricoltura звернувся до уряду з проханням дозволити виноробам переробляти улюблений італійцями напій у дезінфікуючий засіб. На їхню думку, це дозволить «вбити двох зайців одним пострілом»: допомогти вижити виробникам, що зазнають серйозних економічних труднощів, а також забезпечити безболісний вихід з локдауну, запропонувавши Італії товар першої необхідності, який користується з недавніх пір колосальним попитом. На Апеннінах абсолютно всі торгові точки, салони краси, бари, ресторани при вході в заклад зобов’язані пропонувати клієнтам скористатися антисептиком, крім того, самі італійці теж намагаються не виходити з дому без пляшечки захисного гелю.

Як пояснює винороб з Апулії Коррадо Капечі Мінутолі, зробити санітайзер з вина досить просто і вигідно з економічної точки зору, за умови що за основу буде взята продукція з непростроченим терміном придатності.

«Хороше вино для виробництва дезінфікуючого гелю використовувати невигідно. Хто ж стане купувати санітайзер, зроблений з елітного Бароло? Хіба що багатії. Але вони не є нашою цільовою аудиторією»

За розрахунками виноробів, вартість одного літра дезінфектору, виробленого з вина, буде варіюватися в районі 3-4 євро, тоді як на даний момент антисептик такого формату в середньому обходиться італійцям у 12-14 євро. Економія очевидна. Мабуть, тому в деяких італійських регіонах від слів перейшли до справ. Наприклад, адміністрація області Базіліката напередодні дала добро на виробництво «винного» гелю.

Однак далеко не всім експертам ця інноваційна ідея припала до душі з тієї простої причини, що в вищезгадану схему абсолютно не вписуються органічні виноробні, що поставляють високоякісну продукцію. Подібні компанії зможе врятувати лише допомога держави у вигляді рекапіталізації.

Коментарі