Нещодавно на Сардинії вийшов закон, який говорить про те, що туристів будуть карати за виніс піску та мушель з території пляжів. Штраф складатиме 3 000 євро. Закон з’явився не з порожнього місця – ще у 2017 році торгівля білосніжним сардинським піском, галькою та мушлями була заявлена поза законом.

Питання штрафів: жорстко чи, навпаки, замало?

У цю суботу правоохоронні органи заявили, що сорок одна людина, більшість з яких туристи, підозрюються у крадіжці біля ста кілограмів різних предметів з території пляжів острову. Особливо цінується білий пісок. Здається, що штрафи занадто жорсткі, проте, якщо добре подумати, це не зовсім так. Роками мешканці острову виказували своє незадоволення з приводу крадіжки природних активів. Туристи, а подекуди і самі італійці, засипають пісок у пляшки та масово вивозять його з Сардинії у якості сувенірів, або навіть продають з аукціонів.

У зв’язку з цим воєнна та митна поліція слідкувала за аеропортами та морськими портами, а також моніторила відповідні сайти. Таким чином, у цьому році з туристів було зібрано біля 13 000 євро штрафів, а пісок та мушлі повернуті на місця, де їх було вкрадено. Взагалі, ситуація вважається на межі екологічної катастрофи. Наприклад, у 2019 році французька пара була спіймана з 40 кг піску у багажнику власного джипу. Природний скарб запакували у 14 пластикових пляшок. Як заявили туристи, вони брали пісок із пляжів у Чіа, що на півдні Сардинії.

Вчені-екологи б’ють тривогу, адже масовий вивіз піску може спровокувати зміни клімату, підвищення рівня моря та зменшення пляжних площ, які формувалися протягом мільйонів років. Отож, купуйте сувеніри у бутіках та на ринках!

Коментарі