Вулкан Везувій – один з найнебезпечніших на планеті, знаходиться саме в Італії. Екскурсія до його величезного кратера подарує гостю безліч незабутніх емоцій. Декілька століть тому вулкан був набагато більший, але у часи неодноразових вивержень дещо втратив свої розміри. Зокрема, значну частину енергії Везувій віддав для того, щоб поховати міста Помпеї та Геркуланум. Наразі гора трохи заспокоїлася, але, мабуть, ненадовго – останнє серйозне виверження фіксувалося у 1944 році.

Небезпечний сусід

Вулкан Везувій знаходиться у регіоні з дуже великою кількістю населення, тому якщо б гора надумала прокинутися – біди було б не уникнути. Але навкруги настільки невимовна краса, більш ніж комфортний клімат та плодоносні ґрунти, що люди забувають про небезпеку. Багато гостей Італії та її мешканців бажають піднятися на Везувій, щоб звідти оглянути місцеві панорами та придивитися до кратера вулкану, що досі парує, немов кухоль зі свіжозвареним чаєм.

Везувію приблизно 25 тисяч років. Перша згадка про виверження фіксувалася біля дев’яти тисячоліть тому. З кожним століттям катастрофічні події забирали життя все більшої кількості людей. Це знову ж таки пов’язано з тим, що на схилах вулкану поселення збільшувалися у геометричній прогресії.

Раніше на Везувій можна було піднятися за допомогою фунікулера, проте, споруду зруйнував черговий землетрус і наразі до послуг туристів тільки протоптана стежина. До неї можна доїхати автомобілем, а далі пройти пішки приблизно кілометр. Ближче до вершини гори, гостей, що наважилися потурбувати спокій вулкана, вражає незвичайна тиша – чутно тільки скрип вулканічного шлаку під ногами. З оглядових майданчиків у гарну погоду можна побачити не тільки Неаполь, але й далекий острів Капрі. Проте, найцікавіше – це заглянути у диявольське жерло, звідки колись вивергалися мегатони розпеченої лави.

Спокій туристів оберігає святий Януарій, чия невеличка скульптура стоїть у одній з природніх вулканічних ніш.

Коментарі