Проживання біля вулкану – завжди лотерея. Але, попри все, люди селяться в потенційно небезпечних місцях та мешкають там довгий час, аж поки суворий та грізний сусід не прокинеться. Стромболі – вулкан, що розташований на малесенькому острівці північніше Сицилії майже ніколи не засинає повністю та надовго – частенько він проявляє себе невеличкими виверженнями. Але сьогодні, 19 липня 2020 року, Стромболі добряче налякав місцевих мешканців та навіть жителів сусідніх островів.

Паніка у домі Еола

Італійський вулкан Стромболі, розташований на однойменному острові, відновив активність в неділю вранці, повідомляють ЗМІ з посиланням на Національний інститут геофізики і вулканології Італії (Ingv).

Виверження сталося на світанку, о 6.23. Було чутно потужний вибух, після якого над кратером вулкану піднявся стовп чорного диму.

«Безумовно, відмічався момент сильного страху. Люди були дуже стурбовані, особливо після того, що сталося на Стромболі рік тому, коли там загинула одна людина», – заявив Марко Джорджанні, мер міста Ліпарі.

Після вибуху стався сильний викид попелу, піску, пірокластичних порід та іншого вулканічного матеріалу. Всього вчені зареєстрували два вибухи високої інтенсивності, які викликали коливання земної поверхні.

За повідомленнями місцевих ЗМІ, сейсмічні явища виразно відчули не тільки люди, що живуть поблизу Стромболі, але і жителі сусідніх островів. По цій причині подекуди виникла паніка. Цікаво, що даний острів часто пов’язують з батьківщиною повелителя вітрів – Еола, якого описував Гомер у «Одіссеї».

Відзначається, що в результаті події загиблих і постраждалих немає. В останній раз виверження Стромболі відбувалося 29 серпня 2019 року.

Коментарі