Мабуть, під час карантину багатьом попадалися іронічні меми у соціальних мережах про Годзилу та повстання мумій, що заплановані на травень, адже березень та квітень вже зайняті пандемією. Все це було б дуже смішно, якби не вулкан Етна, який поступово прокидається від довготривалого сну, про що гора красномовно сигналізує то витоками лави, то викидами пірокластичних порід.

Доброго ранку, країна, або Привіт від Енцелада

Найбільший діючий вулкан Європи Етна в п’ятницю викинув стовп попелу на висоту 4,5 км над рівнем моря, повідомляє агентство ANSA. Попільний шлейф простягнувся у північно-східному напрямку. Як зазначається, інциденту присвоєно помаранчевий код авіаційної небезпеки. Найдрібніші вулканічні частки при попаданні в двигун літака чи гелікоптера можуть викликати його загоряння.

Вулкан, що знаходиться на острові Сицилія, прокинувся місяць тому. Тоді з південно-східного кратера показалися потоки лави, а стовпи диму і попелу досягали висоти 3 км. Останній раз подібне фіксувалося влітку 2019 року. Взагалі, найвищий стратовулкан у Європі – доволі активний. За всю історію (у всякому разі, маються на увазі задокументовані випадки з 1226 року до н. е.) катастрофи ставалися більше 35 разів.

Якщо вірити міфам, у доісторичні часи богиня Афіна придавила Етною велетня Енцелада, тому кожне виверження – це його намагання вибратися зі смертоносної пастки.

Коментарі