З погіршенням умов життя на Чорному континенті та у азіатських державах все більше бажаючих всіма правдами і не правдами перетнути європейський кордон та оселитися у одній з благополучних країн. Подібні намагання виражаються у збільшенні числа нелегальних перевезень, сутичках та втечах з карантинних блоків. Все це на фоні пандемії коронавірусу набуває небезпечних масштабів та потребує більш активного втручання держави.

Нелегальна міграція: небезпечна пошесть чи результат відчаю

Майже дві сотні мігрантів в неділю втекли з центру по прийому і розміщенню на Сицилії, після нічних пошуків повернути назад вдалося більше половини.

Як повідомили журналістів представники правоохоронних органів, структуру, призначену для проходження карантину, покинули 184 мігранта. Карабінери і поліція шукали їх всю ніч. Станом на ранок понеділка, спіймано 125 осіб. Відзначається, що досі невпійманими залишилися втікачі, які раніше здали негативний тест на коронавірус.

Місцеві ЗМІ підкреслюють, що за останній місяць це вже третя втеча з установи для мігрантів на острові. Президент Сицилії Нелло Музумечі в зв’язку з цим розкритикував «імпровізацію і поверхневий підхід» центральної влади щодо вирішення проблеми міграції. «Я вимагаю поваги до Сицилії. З нею не можна поводитися як з колонією», – написав він у Facebook.

Мер містечка Кальтаниссетта, звідки здійснено останню втечу, оголосив, що його центр не підходить для розміщення мігрантів, і зажадав, щоб влада перевела їх в інше місце.

Потік мігрантів з Північної Африки на Сицилію різко збільшився з поліпшенням погоди після приходу літа. Центр по прийому мігрантів на італійському острові Лампедуза, який став одним із символів нинішньої міграційної кризи, переповнений у десять разів від допустимого рівня. При місткості у 95 чоловік в ньому знаходиться близько тисячі осіб. Рятувальні операції на морі і висадки мігрантів на берег відбуваються щодня.

Згідно з останніми даними МВС Італії, за період з 1 січня по 24 липня 2020 року в Італію морським шляхом прибули 11,3 тисячі мігрантів. У 2019 за аналогічний період цей показник становив 3,5 тисячі осіб, у 2018 році – 18 тисяч.

Коментарі