Деякими країнами світу, зокрема, Кувейтом, було ініційовано розслідування поведінки уряду  Італії під час першої хвилі пандемії коронавірусу. Документ виклали на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я, а його метою було детальне інформування інших держав задля кращої підготовки до наступних хвиль хвороби. Але важливий документ дуже швидко зник зі сторінок офіційного сайту ВОЗ. Хто і навіщо його видалив?

Хаос або творчий підхід: як не потрібно готуватися до пандемії

Вказаний звіт набув актуальності тому, що саме Італія стала країною, у якій наслідки коронавірусної пандемії відрізнялися катастрофічними масштабами. Вважається, що документ після опублікування на сайті видалили на прохання Ран’єрі Герра – заступника генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я по стратегічним ініціативам. Але чому таке рішення було прийнято?

Справа в тому що, звіт, складений на більш ніж ста сторінках і видалений вже на наступний день, свідчить про явну неготовність Італії зустрітися з такою серйозною біологічною загрозою. План, розроблений для подібних ситуацій, не оновлювався з 2006 року, тому влада спочатку фактично діяла, якщо можна так висловитися, творчо та хаотично. Дослідження довело, що названий стратегічний план з надзвичайних ситуацій відновлювався у 2017 року році, але лише формально – ніяких корисних змін в нього не внесено. Саме тому, допоки була сформована дієва стратегія, посадовці діяли доволі безсистемно, що привело до багатьох смертей.

Коментарі