На Апеннінському півострові дуже багато природних принад, серед яких є і водоспади. Наприклад, Ріо-Верде, що знаходиться недалеко від італійського селища Борелло, на кордоні з найбільш крихітною країною світу – Сан-Маріно. Той, хто не бачив цього водоспаду – не знає Італії!

Кришталева казка древніх гір

Rio Verde спадає зі скелі 200 метрів заввишки. Водоспад має дуже оригінальний вигляд – це каскадний потік, що поступово перетворюється у єдину водну стіну. Ріо-Верде займає одне з ведучих місць у рейтингу найвищих водоспадів Європи.

Кам’яні сходи, які віками створювала природа, приблизно на половині дистанції раптово закінчуються, і вода вільно спадає з 20-метрової висоти у невеличке озеро. У результаті діамантові бризки підлітають неймовірно високо.

Ріо-Верде знаходиться у національному паркові Абруццо. Площа заповідних територій – майже 290 гектарів. Народився водоспад завдяки річці Сангро, яка розпочинає свій хід у гірському масиві Монти-дела-Мета. Міць водоспаду залежить від пори року, адже річку наповнюють безліч гірських джерел. Найбільш видовищний Ріо-Верде навесні. Саме тоді його води обрамляє смарагдова рослинність та чарівні квіти, що дарують невимовні пахощі.

Оскільки водоспад знаходиться у горах, дістатися до нього не так легко. Вірніше, до вершини Ріо-Верде можна доїхати на автомобілі, а далі доведеться спускатися пішки. До речі, біля підніжжя водоспаду знаходиться затишний ресторан, де можна насолодитися смачною їжею та прекрасними краєвидами.

Коментарі