Цього літа країни Європейського Союзу планують вакцинувати біля 70 % всього населення, яке проживає у даному об’єднані. Якщо звернути увагу на оцінку Всесвітньої організації охорони здоров’я, то в ЄС уже вакциновано біля ста семидесяти мільйонів людей. Зокрема, в Італії та Франції даний процес останнім часом значно прискорився. Чи означає це, що скоро ми подолаємо пандемію?

Вакцинація = здоров’я?

У першому кварталі цього року, як говорять дані європейської статистики, світ отримав 108,3 мільйонів доз вакцини. У другому кварталі об’єми значно збільшаться, приблизно до 360 мільйонів доз. Цього повинно вистачити для щеплення дуже великої кількості громадян.

Як вже говорилося, багато країн значно збільшили темпи вакцинації. До прикладу, у Німеччині кількість осіб, що отримали щеплення, за тиждень виросла на чверть і склала майже 13 мільйонів людей. Вказана цифра говорить про 15 відсотків населення всієї країни, охоплених вакцинацією. Та сама Німеччина також нещодавно зафіксувала рекорд – 719 тисяч ін’єкцій на день. Не збавляє темпів також і Італія.

Щодо перспектив повальної вакцинації, то вони очевидні, адже таким чином були подолані інші смертельно небезпечні та дуже контагіозні хвороби. Єдина відмінність у тому, що коронавірус блискавично мутує – вже зараз ми знаємо декілька принципово різних штамів, окрім уханського: нігерійський, бразильський, британський та інші.

Коментарі