La Repubblica – одна з найбільш знаних італійських газет, яка сповідує ліві політичні погляди та перебуває у перманентному змаганні з ще одним відомим національним часописом – Corriere della Sera. Заснована вона була у 1976 році та планувалася як соціалістично-комуністичне видання. І ось нещодавно у лавах журналістів розгорівся скандал.

Хвали, та не перехвалюй, або У чому причина невдоволення журналістів?

Журналісти провідної газети Італії La Repubblica незадоволені рішенням керівництва видання помістити на першій шпальті занадто комплементарний, на їхню думку, матеріал про власника газети, передає Affari Italiani в понеділок, 18 травня.

Йдеться про публікацію про отримання пільгової позики компанією Fiat Chrysler, співвласник якої, Джон Елкманн, одночасно є і співвласником La Repubblica. У матеріалі сказано, що отримані Fiat Chrysler кошти підуть на користь економіці Італії, оскільки компанія платить у країні податки, а автомобільна галузь забезпечує 6 % ВВП Італії та 7 % зайнятості.

Журналісти вважають, що подія була висвітлена «незбалансовано». У квітні 2020 року новим головним редактором La Repubblica був призначений Мауріціо Молінарі. За цей час між керівництвом видання та журналістами стався вже цілий ряд конфліктів, а кілька співробітників газети навіть перестали в ній працювати. Виходить, бунт на кораблі?

Коментарі