З самого початку пандемії про COVID-2019 ширилися різні чутки – одні стверджували, що хвороба становить небезпеку тільки для літніх людей, інші говорили, що на неї слабують виключно громадяни КНР. І те, і друге виявилося абсолютним фейком, адже з часом коронавірусна інфекція розійшлася світом, а до реанімації стали потрапляти навіть діти та підлітки. Так що ж дійсно впливає на перебіг хвороби та ступінь її летальності?

Чарівна речовина проти COVID-2019

Висока смертність від захворювання COVID-2019, викликаного новим типом коронавірусу, в деяких країнах пов’язана з недостатнім вмістом в організмі вітаміну D. Такий висновок випливає з дослідження вчених Фонду лікарні королеви Єлизавети і Університету Східної Англії, результати якого 3 травня опубліковані в журналі Research Square.

Під час дослідження вчені провели порівняння наявності в організмі вітаміну D у 20 громадян різних держав Європи і пов’язали результати зі статистикою смертності від COVID-2019. В ході порівняння з’ясувалося, що дані показники дійсно виявилися взаємозв’язаними, отже в країнах, де спостерігається брак цієї речовини в організмі громадян, рівень смертності від нової хвороби був вище.

«Особливо низький рівень вітаміну фіксувався у жителів Іспанії, Італії та Швейцарії», – наголошується в дослідженні. Також вказується, що недобір вітаміну D нерідко буває у людей похилого віку, таким чином, стає зрозумілим, чому вони частіше вмирають від нового захворювання.

Коментарі