З 18 травня подорожі в межах регіону будуть дозволені, і більше не доведеться їх обґрунтовувати через форму самосертифікації. Подорож між регіонами стане можливою з 3 червня.

Це передбачає проект указу, який уряд повинен затвердити у найближчі дні. Однак дата 3 червня для багатьох сімей, які живуть у різних регіонах та були розділені через карантин, виявляється занадто далеко. З цієї причини деякі губернатори думають про двосторонні угоди, які дозволяють родичам, які проживають на регіональному кордоні, знову приймати один одного.

Урядовий указ діятиме з 18 травня по 31 липня. Отже, більше не буде обмежень щодо регіональних подорожей, за винятком лише обмежувальних заходів, що стосуються деяких окремих районів, які можуть бути встановлені на основі конкретної ситуації зі здоров’ям. Самосертифікація майже напевно більше не буде необхідною. З 3 червня подорожі на національній території будуть дозволеними, але можуть бути обмежені заходами щодо конкретних районів через епідеміологічний ризик. Все ще існує абсолютна заборона на поїздки для карантинних людей, оскільки вони позитивні або контактують з іншими інфікованими. Міський голова кожного міста може доручити тимчасове закриття деяких громадських приміщень у випадку, якщо дотримання заходів безпеки не може бути гарантоване.

Другий етап розпочнеться повністю з 18 травня, коли буде дозволено відновлення господарської та виробничої діяльності, якщо будуть дотримані протоколи чи рекомендації щодо безпеки на робочому місці. Окремі регіони зможуть прийняти власні протоколи.

З 18 травня також відновляться богослужіння в храмах.

СИЦИЛІЯ ТА МОРСЬКІ РЕГІОНИ ПРОТЕСТУЮТЬ ПРОТИ ВКАЗІВОК INAIL

Сицилія відкидає вказівки щодо повторних відкриттів ресторанів та пляжних зон, розміщені на веб-сайті Inail. “Вони характеризуються бухгалтерським баченням ситуації і тому є неприйнятними заходами”, – зазначає регіональний радник з виробничої діяльності Міммо Турано в Giornale di Sicilia. Особливо оспорювали показання щодо ресторанів та пляжів.

Окрім Сицилії, інші регіони також намагатимуться змінити керівні принципи. “Вони загальні, є пляжі з характеристиками, які все ще забезпечують безпеку, наприклад, на різних альтіметріях. Не всі пляжі схожі на Емілію-Романью, є різні місця. Зрозуміло, що цей принцип дистанціювання повинен бути адаптований до реального контексту”, – так реагує на жорсткі обмеження президент регіону Апулья Мікеле Емільяно. Навіть президент Венето Лука Зая наголошує, що “вказівки Inail є дискреційними”.

Коментарі