Віддати життя за ближнього – найвища доблесть та честь. Адже у Книзі Книг сказано: «Нема більше тої любові, якщо хто положить душу за други своя». У буремні часи війн та пандемій особливо помітна і цінна людська самовідданість, жертовність та мужність. Папа Франциск відзначив цей факт у своїй проповіді.

Хвала святим на грішній Землі

Лікарі та священики, померлі через інфікування коронавірусом – це «святі з сусіднього двору». Так висловився у своїй проповіді під час меси Великого Четверга Папа Римський Франциск, передає інформагентство ANSA в п’ятницю, 10 квітня.

Медичні працівники, які з ризиком для життя йшли лікувати хворих, і священики, які несли їм причастя, послужили своїм ближнім, віддавши за них життя, зазначив глава католицької Церкви. За останніми даними, в Італії померли понад 60 священиків та більш ніж сотня лікарів з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Наразі в країні 143 626 заражених, а цифра одужалих поступово наближається 29 тисяч осіб. Кількість щоденних жертв поступово зменшується, але поки не настільки стрімко та значуще, щоби послаблювати карантинні заходи. Навпаки, на Великдень влада планує їх дещо посилити (у першу чергу на дорогах та у лісопаркових зонах, де, з огляду на ясну погоду, можуть збиратися велелюдні натовпи).

Коментарі