Електропотяг Settebello є символом елегантності Made in Italy. Фактично через 70 років Фонд FS Italiane вирішив відновити давню пишність 302 ETR.

Нове обличчя і вишуканість ліній минулого

Електропотяг, якого найбільше прагнули італійці, після реставрації, повернеться на колії країни з новим обличчям і вишуканістю ліній минулих років.

Перші вагони будуть відновлені за проектами 1950-х років, проте із додаванням нових систем безпеки, Wi-Fi та електричних розеток. Натомість вагони 6 та 7 матимуть інше майбутнє.

Компанія Trenitalia розпочала публічний тендер на суму 13 мільйонів євро, чотири з яких фінансує Mibact, присуджений компанією OMS-Officine Meccaniche Segni di Porrena. Меблі та інтер’єри потяга будуть перебудовані протягом найближчих трьох років.

Новий дизайн Settebello
використовуватиме весь потенціал нових технологій, інтегруючи їх у простори, що гармоніюють з просторами інших вагонів, поєднуючи комфорт, технологію та красу з історією.

Історія Settebello

Settebello (ETR 302) створили у 1952 році. Він був найбажанішим транспортним засобом італійців та головою італійського залізничного флоту.

Протягом всієї своєї історії Settebello завжди визначався своїм стилем та дизайном.

Цей потяг був символом елегантності Made in Italy та економічного буму. Settebello – безпрецедентний проект, який розробили Джо Понті та Джуліо Мінолетті, а у 1952-59 роках
Ернесто Бреда із Сесто Сан Джованні
втілив його в життя.

Всередині ХХ століття він здавався транспортним засобом, який прибув з іншої планети. Settebello – справжня коштовність залізничної галузі, яка характеризується вишуканою округлою лінією та розкішною футуристичною фурнітурою тих років.

Окрім вагонів перевезення, бару та ресторану, у потязі працювали телефонна станція та кондиціонер. Але серед найдивовижніших речей, особливо для тієї історичної епохи, була присутність на борту персоналу, який розмовляв кількома іноземними мовами, задля допомоги туристам з інших країн, які мандрували електропотягом.

Подорож на легендарному Settebello була справді небуденною. Не випадково його часто порівнювали з Orient Express початку 1900-х років. Причина в тім, що крім пропонованого сервісу, можна було також відпочити в двох чудових кімнатах для сидіння, розташованих біля голови та хвоста потяга та обладнаних панорамними вікнами, аби насолодитися всіма неймовірними пейзажами Італії.

Settebello був справжнім потягом-авангардом із семи вагонів, який охоплював залізничну ділянку Мілан-Рим з максимальною швидкістю 160 км/год. До 70-х років його остаточно замінили Pendolino.

У 1980-х роках три існуючі потяги Settebello перетворили на Intercity, розібравши весь макет і назавжди втративши розкішне та дорогоцінне оздоблення 1950-х. Однак легендарний Settebello, який ознаменував історію італійського залізничного транспорту, невдовзі відновить своє почесне місце на залізницях країни.

Коментарі