Уряд Італії розробив формулу порятунку унікальних середньовічних містечок столичної області Лаціо. Ставку зроблено на співробітників, які готові працювати віддалено, подалі від міської штовханини. Необхідно, щоб роботодавці гарантували працівникам, які вирішать добровільно переїхати у провінцію, роботу протягом хоча б п’яти років. Муніципалітет, у свою чергу, подарує їм податкові пільги строком на 10 років.

Ініціатива спрацювала

Франческо Марія Спано – авторка ініціативи, розробленої Національною асоціацією муніципалітетів «Найгарніші приміські території Італії», вважає, що регіон Лаціо може стати взірцево-показовим для успішної реалізації проекту по заселенню. Справа в тому, що у даній області є все: від промисловості та інфраструктури до прекрасної природи – гір та моря.

Депопуляція італійських селищ – багаторічна проблема, котра ризикує знищити те, що вважається справжнім спадком Апеннін як в архітектурному, так і екологічному та історичному плані. Протягом останніх років влада неодноразово намагалася мотивувати жителів не переїжджати у великі міста із селищ з населенням менше ніж п’ять тисяч людей. Політика дала свої результати: до пандемії в селища столичної області у пошуках тихого життя переїхало біля вісімдесяти тисяч осіб, половина з яких жила та працювала у Римі.

Коментарі