Взагалі, дикий кемпінг у Альпах офіційно заборонений у більшості країн, де простирається ця гірська система, однак є декілька нюансів, які дозволяють короткочасне перебування у власних наметах.

Правила встановлення наметів на заповідній території

По суті, намети ставити можна, але у певний час доби і тільки на одну ніч. Майже всі Альпи – суцільна заповідна територія, тому тут діють певні обмеження та санкції за їх порушення. Умовний час, коли дозволяється розбивати намет – після восьмої вечора і до восьмої ранку. Іншими словами, намет можна використовувати виключно для ночівлі, а жити у ньому декілька днів заборонено. Подібні правила потрібні для того, щоб зберігати екологію певної місцини.

Проте є альтернатива наметам – спеціально обладнані гірські приюти або кемпінги. Там є місця для проживання та складання сміття. У таких будиночках часто зупиняються альпіністи. Також є бівуаки – це невеличкі хатинки, де наявні нари і навіть кухня. Подібні локації відмічені на топографічних картах та зазвичай належать локальному альпійському клубу, котрий їх підтримує.

Звичайно, ночівля під відкритим небом у Альпах може стати відмінною пригодою, але є й мінуси такого відпочинку. Наприклад, наявність намету робить наплічник занадто важким, а пошуки рівного місця для встановлення, значно затримують та відволікають від розглядання мальовничих краєвидів.

Коментарі