Фраза: «заплатив податки – спи спокійно», на теренах Італії набуває нового змісту та починає звучати по-іншому, адже нещодавно уряд ввів цікаву інновацію, яка стосується барів, ресторанів, пекарень, їдалень, ринків та крамниць, що торгують делікатесами. Яке нововведення пропонує мерія міста Риму?

Збереження екології та допомога незахищеним верствам населення

Наразі у Римі пекарні, ресторани, кав’ярні та інші заклади харчування будуть виплачувати на 25 % менше податків, якщо віддаватимуть зайві продукти до соціальних фондів. Зазвичай у таких закладах в кінці дня залишається певна кількість товару, який відправляється у сміттєвий кошик. За рік в Італії утилізують біля 17 відсотків продуктів, а це 5,6 мільйона тон їжі.

За допомогою інноваційного проекту мерія Риму намагається підтримати екологічні ініціативи Європейського Союзу, стимулювати доцільне вживання і більш раціональне використання ресурсів під час виробництва їжі.

Дане рішення вважається доволі розумним та правильним, особливо у нинішній ситуації по всьому світові, адже голод реально загрожує великій кількості країн планети, громадяни яких живуть за межею бідності. В Італії, звичайно, також є малозабезпечені верстви населення, тому всі ці продукти, які магазини та ресторани не будуть утилізувати, а віддаватимуть до соціальних фондів, не тільки знизять податкове навантаження на вказані заклади, а й неабияк стануть комусь у пригоді та навіть врятують життя.

Коментарі