Завтра, 18 травня, в силу вступають анонсовані послаблення карантину, зокрема, у всіх містах Італії відкриються церкви. Ця довгоочікувана подія, втім, буде супроводжуватися певними заходами перестороги, суворим дотриманням дезінфекційного протоколу з боку служителів церкви, а також у храмах віряни не побачать наповнених чаш зі святою водою.

Молитва під час пандемії

В наступаючий понеділок, після двомісячного карантину відчинять двері для віруючих італійські церкви на чолі з Собором Святого Петра у Ватикані.

Напередодні відкриття у ватиканській базиліці були проведені дезінфекційні роботи, які зачепили всі поверхні – від підлоги до вівтарів. Чистка проводилася спеціальним антибактеріальним і антивірусним засобом на основі хлору. Її виконували максимально обережно, щоб не завдати шкоди унікальним творам мистецтва.

Як запевнив віце-директор Служби охорони здоров’я та гігієни Святого Престолу Андреа Арканджелі, в храмах вірянам буде гарантовано максимальну безпеку.

Відзначається також, що всі учасники служби повинні бути в захисних масках і зберігати безпечну дистанцію не менше метра. По завершенні меси категорично заборонено обмінюватися рукостисканнями, при вході в чашах не буде святої води. Діятиме також ліміт на число людей, які зможуть одночасно перебувати всередині церков.

Коментарі