Віа дель Корсо – одна з найвідоміших вулиць римського старого міста. Починається вона від п’яцца Венеція і йде на північ аж до п’яцца дель Пополо. Старовинну вулицю можна вважати таким же символом Риму, як Єлисейські поля у Парижі або Еббі Роуд у Лондоні. Чому Via del Сorso має таку назву, і що саме заважало середньовічним мешканцям прогулюватися цією вулицею?

Via del Сorso: рай для шоперів та естетів

Перше, за чим приїжджають сюди туристи – величезна кількість магазинів, де можна непогано поповнити свій гардероб речами від найкращих брендів, а також вітрини знаних ресторанів та кав’ярень. Крім того, від вулиці Via del Сorso відходять багато провулків. Якщо турист вирішить прогулятися по одному з них, то обов’язково дійде до цікавої історично-архітектурної пам’ятки. Наприклад, Віа деи Сабіна приведе до славнозвісного фонтану Треві – відомого не тільки у Римі, але й по всьому світові.

Інша дорога познайомить зацікавленого мандрівника з древнім Пантеоном, а ще інша – доведе до площі Іспанії, де можна побачити величні сходи, а також багато вишуканих фонтанів і брендових крамниць.

У часи Середньовіччя дель Корсо називалася віа Лата або «широка вулиця». Цікаво, що використовувалася вона у ті часи дуже нечасто, адже велика вода не була рідкістю і вулицю постійно затоплювало. Наприкінці 15-го століття, у часи правління Папи Павла другого, Via del Сorso значно розширили.

Нинішня назва вулиці з’явилася завдяки кінним змаганням, що проходили тут, починаючи з 15-го століття аж до 1882 року.

Коментарі