Губернатор Венето Лука Зая подав розпорядження, згідно з яким обмеження, що діють через надзвичайну ситуацію з коронавірусом, ще більше знімаються. Попросивши громадян не послаблювати засобів особистої безпеки, він підкреслив, що тенденція останніх кількох тижнів дозволила почати знімати всі заборони, які можна зняти.

Президент регіону Венето Лука Зая представив сьогодні новий указ про “зняття деяких інших обмежень”.

Постанова передбачає відновлення роботи всього сектору послуг take away і dell’asporto, а також Інтернет-замовлення: у будь-якому випадку для отримання замовлень повинні бути гарантовані вільні віддалені входи. Тому можуть відновити діяльність магазини морозива та піцерії. Знімаються обмеження для роботи магазинів канцелярських товарів, книгарень та магазинів дитячого одягу, діяльність яких наразі була обмежена двома днями на тиждень. Дозволено відновлення громадських робіт на дорогах, автомобільних дорогах та іншій інфраструктурі. “Ми працювали 24 години на добу з першого дня, щоб повернутися швидко, відновити зустрічі і відвідини наших міст та наших магазинів. З належною обережністю, у відповідності з усіма вимогами до здоров’я, ми повинні перезапуститися!”, – написав Зая у Twitter.

“Вчора з іншими керівниками регіону ми обговорили документ, який буде представлений для другого етапу. Сподіваюся, що незабаром можна буде відкрити все, що може бути відкрито. Обмеження Відключення фактично вже не існує, навіть сьогодні вранці це більше трафіку, ніж зазвичай, якщо ви помітили. Існує бажання зробити все це з науковою спільнотою, це мало, але впевнено. Повинен бути розроблений план відкриття, який має наукову цінність і який дотримується керівних принципів безпеки працівників та громади”, – заявив очільник регіону Венето на прес-конференції.

Потім він оголосив постанову, якою запобіжні заходи були додатково послаблені : “Ви пам’ятаєте, що 13 квітня я сказав скласти бюджет до 25 квітня, і я сказав, що якби дані давали нам підстави, ми б задумалися про інші міркування. 13 квітня у нас було 1672 госпіталізованих та 245 в реанімації. Через 11 днів у нас на 400 госпіталізованих менше. В реанімації перебуває половина хворих. Тенденція спостерігається, безумовно, завдяки дотриманню обмежень. Але я вважаю, що наш обов’язок взяти до уваги той факт, що ця тенденція існує, тому сьогодні я оголошую постанову. Ми хотіли зняти всі ті обмеження, які можна було б зняти, з ясністю та готовністю сказати, що це результат тенденції покращення, яка триває вже два тижні. Зважаючи на ці дані, ми можемо активувати інші діяльності, наскільки це можливо та наскільки це дозволено законодавством. Нагадую, що компанії відкриваємо іють, і ми закриваємо не ми. Громадяни не повинні читати цю постанову, яка ще більше розширюється, як: “Це закінчилося. Давайте всі підемо на площу”. Це не так”.

Коментарі