Венето вийшов з карантинної сплячки. Президент регіону Лука Зая передбачив це ще перед Великоднем: “Загальне блокування завершено, понад 50% компаній вже працюють”.

Карантинні обмеження у регіоні ще не означають “вільний кожен”, проте влада покладається на відповідальність громадян, які можуть почуватися вільнішими в пересуваннях. Так, вчора, згідно з даними Unioncamere del Veneto, відновили діяльність ще більше підприємств (10 500 порівняно з тими, що вже діяли раніше, за еквівалент приблизно 48 тис. працівників повернулися до роботи). Проте з обов’язковим носінням засобів захисту (маска, рукавички та дезінфікуючий гель). Про це повідомляє видання La Stampa.

Довгі прогулянки та відкриті кіоски

У Падуї, на площах спостерігається стриманий рух між торговими кіосками та магазинами під Salone та на площі dei Signori. Мешканці міста виходять із своїх домівок не лише з необхідності. Дозволяють собі довгу прогулянку, нарешті, вільну від 200-метрового ланцюга прив’язки до місця проживання. Але атмосфера залишається сповнена сподівань на краще. Пересування по місту стримане, а самі торговці – обережні. Магазини дитячого одягу залишаються здебільшого закритими, а ті, хто відкриває, реєструють чергу на дві години очікування. Більшість продавців книг вирішили не відкриватися, продовжуючи доставку додому та посилюючи онлайн-пропозицію. 

У Тревізо день “живіший:  більш лояльний до ринку і менш лояльний до перебування “поруч” з домом. Жителі міста віддалилися понад 200 метрів від дому, продавці активним потоком повернулися до продовольчих кіосків, до своїх місць продажів на ринку, книгарні підняли стулки. Атмосфера перезапуску, викликана новими заходами, призвела до того, що багато людей з радістю покинули свої домівки після Великодня. Для контролю за дотриманням двометрової відстані між клієнтами, а також, щоб усі носили маску та рукавички, задіяні Protezione Civile, Alpini та поліція.

Але найбільш очевидна зміна, порівняно з попереднім тижнем, зареєстрована у Венеції. Очевидно, це не повернення до міста, яким як мурахи в мурашнику снують туристи та будь-які інші відвідувачі. Однак місто Вівальді знову потрохи оживає, скидаючи з себе майже сюрреалістичні образи, що циркулювали за часів жорсткого карантину. Мер Бругнаро підписав постанову на два дні відкриття для магазинів – вівторок і середа. Венеція повертається до життя з обережністю і надією, з масками і рукавичками, проте щаслива. Відновлюють роботу бібліотеки, деякі хімчистки на зміну сезону, деякі парфумерії, які одного ранку вичерпали запаси депіляторних смужок та фарби для волосся.

Щасливими почуваються продавці книг після тижнів підпілля, завдяки продажам в Інтернеті та доставок додому. Тепер, коли книги стали неодмінною складовою психічної цілісності, тепер, коли вони були поставлені майже на рівень їжі, оскільки живлять душі, книгарня стає місцем усіх можливих та дозволених поїздок.

Коментарі