Венеція не вперше потерпає від затоплення. Міська влада, працівники пам’яток архітектури та власники крамничок завжди перебували в стані готовності, аби протидіяти стихії води. Зокрема, в історичній венеціанській книгарні “Acqua Alta” багато книг поміщають всередину гондоли, човни або у ванни, щоб утримувати їх якомога сухішими.  

Книгарня “Acqua Alta” славиться у всьому світі своєю особливою атмосферою: замість полиць – гондоли та човни, всередині – манекени та різні предмети інтер’єру. Ззовні – ряд книг розміщено на Лагуні. 

Проте під час останньої стихії рівень води піднявся настільки високо, що зусилля власників щодо захисту друкованої літератури виявились марними. Вода подолала всі захисні бар’єри.

Завдані збитки дуже великі. Половина томів крамниці втрачена після виняткового припливу у Венеції в ніч на 12 листопада. Молоді місцеві добровольці зорганізувалися, аби якомога більше книг винести на просихання та повернути бібліотеку кримниці в нормальний стан. 

Серйозної шкоди водна стихія завдала також венеціанській філії книгарні Goldoni.

“Таке лихо неможливо було навіть уявити. Сила природи зробила нас безпорадними”, – бідкаються працівники Goldoni.

Постраждав і Культурний фонд Querini Stampalia. Вода увірвалася у бібліотечні фонди. Затоплено весь цокольний поверх будівлі: їдальню, аудиторію, книгарню, ліфти, службові приміщення.

Після цієї стихії Венеція оговтуватиметься довго.  

Коментарі