Всім відомо, що мальовнича, історична, старовинна Венеція поступово йде під воду. З цим намагаються постійно боротися, будуючи дамби, але поки що сенсу від подібних дій не так багато, як хотілося б. Нещодавно була висловлена несподівана пропозиція не перешкоджати цьому природньому процесу та залишити все, як є. Щоправда, прозвучала вона не від італійських експертів, а з вуст американських фахівців.

Дякуємо, цікава пропозиція!

Замість того, щоб постійно витрачати величезні кошти для порятунку повільно потопаючої Венеції, чи не краще було б дозволити цьому статися. З такою ініціативою виступила професор туристичного менеджменту Ерін Сікамп з американського Університету штату Північна Кароліна. Її ідею підтримав Юджин Джо, координатор програми з лідерства в області всесвітньої спадщини в Міжнародному центрі вивчення збереження і реставрації культурних цінностей.

На їхню думку, деякі культурні символи, що серйозно постраждали від подій, пов’язаних зі зміною клімату, можуть залишитися пошкодженими, щоб служити нагадуванням про цю подію і допомогти людям краще зрозуміти і дізнатися про вразливість тих чи інших об’єктів в зв’язку зі зміною клімату.

Ще один варіант, вважають автори концепції – таким собі чином «трансформувати» пам’ятки, пристосовуючи їх до сучасних умов. Яким саме чином повинна відбуватися «трансформація», повинні спільно вирішувати місцеві жителі, вважає Сікамп.

Коментарі