Старе добре Різдво вже буквально стукає у кожні двері, тому настала пора встановлювати вертепи. Історія говорить, що у 1223 році святий Франциск Ассизський поставив у печері перший вертеп – з тих пір традиція не переривається ні на рік. Цього року у Венеції до її втілення підійшли доволі креативно.

Вертеп біля острова Бурано

За два з половиною тижні до католицького Різдва недалеко від прекрасного венеціанського острова Бурано презентували незвичний вертеп на воді. Легкі хвилі омивають колиску з маленьким Ісусом, а до ясел з двох боків наближаються волхви та паломники. За словами тих, хто вже милувався цим витвором мистецтва, виглядає вертеп неперевершено: завдяки зміні кольорів та світла протягом дня, а також відтінку води, яка підкреслює чіткість силуетів, легендарна біблійна сцена наповнюється особливою магією.

Автором святкової композиції виступив місцевий продавець фруктів Франческо Ораціо, який самостійно вирізав із фанери 60 фігурок, які потім ожили, та навіть особисто укріпив їх за допомогою дерев’яних кілків. Причому для інсталяції Франческо спеціально вибрав таке місце, де вертеп не заважатиме навігації. Отже з нетерпінням чекаємо Різдва!

Коментарі