Сьогодні, 1 вересня 2021 року, не тільки міжнародний день знань – ця дата також означає, що Венеціанський кінофестиваль у 78-й раз відкрився у Італії. Місцеві його називають Мостра. Чим славиться ця визначна подія?

Великі імена у світі кінематографу

Венеція, беззаперечно, прекрасне місто, яке не втомлюється дивувати та захоплювати своїх гостей. Мабуть, саме тому Венеціанській фестиваль перенесений на острів Лідо, щоб не відволікати присутніх історичними принадами Венето.

У минулому році Мостра був першим фестивалем пандемійних часів, котрий пройшов, хоч і скорочено, але у кінозалах. Наразі він знову відкривається у Італії, звичайно, з деякими карантинними обмеженнями. У свій час кінофестиваль явив світу знані імена. Цей рік не став виключенням, адже серед прем’єр – трилер Поля Шредера «Холодний розрахунок» з Оскаром Айзеком в ролі професійного гравця у покер. Також на конкурсі будуть представлені режисерські дебюти Меггі Джилленхол та Пабло Ларіана.

Відкриє фестиваль драма Педро Альмодовара «Паралельні матері». Кінокартина вже викликала неабиякий скандал з причини провокаційного постера, на якому зображені жіночі груди, стікаючі кров’ю. Номінантом почесної премії за вклад у кіноіндустрію, зокрема, стане італійський режисер та актор Роберто Беніньї.

Коментарі