Карантин став своєрідною точкою неповернення: він змінює свідомість, коригує орієнтири, нищить пріоритети. Ось і прекрасна Венеція, яка завжди кишіла туристами, а зараз перетворилася на пустку, вирішила покласти край нерегульованій туристичній вакханалії. Місто на воді планує використати карантин, щоб втілити в життя свою давню мрію – обмежити хаотичний потік гостей, від якого Венеція буквально задихалася протягом довгих років.

Туристів – під скорочення!

Щорічно Венеціанську лагуну в середньому відвідують 30 мільйонів мандрівників, на нав’язливу присутність яких постійно скаржаться місцеві жителі. Наразі, коли від натовпів іноземних гостей залишилася лише пам’ять, міська влада хоче спланувати «інтелігентний туризм», в основі якого лежатиме квотування. «З’явилася можливість перейти до розумного туризму. Він, з одного боку, позбавить місто від натовпів екскурсантів і дозволить їм не поспішаючи вивчити всі об’єкти, а з іншого – дасть можливість жителям спокійно переміщатися по місту»,– вважає віце-мер з економічного розвитку Венеції Сімоне Вентуріні.

Тим часом місцеві оглядачі переконані, що Венеціанській лагуні потрібно зараз думати зовсім не про квоти, а, навпаки, про притягнення туристів, через відсутність яких на межі банкрутства опинилися сотні місцевих готелів. Ось вам два погляди на одну проблему – який з них переможе?

Коментарі