Неаполь – місто розкішне та наповнене історичними пам’ятками. У першу чергу, це легендарні замки, побудовані в різні епохи та по-своєму прекрасні. Але це не тендітна краса ніжних трояндових пелюсток або виноградної лози – міцні та величні споруди, довговічні і нетлінні, немов дорогоцінний камінь…

Таємниця Вергілія та інші загадки історії

Кастель-дел’Ово – перший замок, про який треба розповісти. З ним пов’язана цікава легенда: подейкують, що римський поет Вергілій колись заховав у підземеллях споруди яйце. Більше того, він помістив предмет у центр складної системи і при цьому проговорив пророцтво – допоки яйце залишиться цілим, місто і цитадель витримають будь-яку біду. Саме тому замок, що знаходиться на невеликому острівці Мегаріде, назвали Кастель-дел’Ово. З моря здається, що фортеця виростає безпосередньо з води.

Кастель-Капуано – один із найстаріших замків Неаполю. Ініціював його будівництво король Вільгельм Перший Злий. Це сталося в 11-му столітті нашої ери. Через п’ять віків в Кастель-Капуано переїжджає міський суд, а також замок піддають перепроектуванню, зокрема, у підземних казематах організовують кімнати для тортур. Внутрішні приміщення палацу прикрашають унікальні тематичні фрески зі сценами Нового завіту. Датуються розписи приблизно 1547 роком.

Кастель-Нуово. Виглядає замок, як класична фортеця з величезними баштами та вузькими вікнами-бійницями. Карл Перший Анжуйський, як тільки став королем Сицилії, відразу переніс столицю до Неаполя. З 1266 року, згідно з його наказом, почали будувати розкішний замок, який потім став резиденцією майбутніх монархів. Першим, кому вдалося пожити у величній фортеці став король Карл Другий Кульгавий. Саме він умовив папу Целестина П’ятого зректися Святого престолу 13 грудня 1294 року. Замок багаторазово перебудовували, проте, навіть плином віків він не втратив свого невимовного шарму.

Коментарі