Італійські Помпеї – величезне місто, яке колись було поховано під товстими шарами вулканічного попелу. Проте, навіть безлюдне та мертве, воно продовжує дивувати гостей. Наразі – це величезний музей під відкритим небом, який хоча б раз у житті повинен відвідати кожен.

Відлуння страшної катастрофи

Сталося це у 79-му році нашої ери: земні надра раптом прокинулися та вивергли на місто Помпеї увесь свій неабиякий жар. Вбивцею жителів італійського полісу став грізний вулкан Везувій.

Пройшло 17 століть до того часу, поки розпочалися повноцінні розкопки величезного міста. На жаль, недолугість перших археологів далася взнаки – багато артефактів було знищено. Тільки в 1960 році була організована планомірна реставрація Помпеїв. Завдяки цьому сучасні туристи мають змогу побродити вулицями старовинного міста, з цікавістю розглядаючи його колони, скульптури та фрагменти будинків.

На теренах Помпеїв можна побачити храм бога Аполлона, а також збережені до нашого часу фрескові розписи, що прикрашають стіни деяких будівель. У місті дивовижна атмосфера, адже люди жили тут більше двох тисяч років тому, а після катастрофи у ньому оселилася вічність… Казарми гладіаторів, здається, досі зберегли войовничий дух, а прекрасний храм Юпітера вражає масштабами: такі вони, древні Помпеї – місто, якому вдалося зупинити плин часу.

Коментарі