Хто з нас не любить ліпити сніговика або милуватися яскравими феєрверками? Мабуть, такі люди зустрічаються дуже рідко, а деякі взагалі не признаються у цій дитячий пристрасті. Менше з тим, і те, й інше вже встигло прославити 2021 рік: у провінції Бергамо зліпили найбільшого у світі сніговика, а вулиці післяноворічного Риму відкрив моторошний килим із мертвих птахів.

Свіжі новини 2021 року: вакцинація відпочиває

Здавалося б, найбільш значущою подією початку року стала вакцинація від коронавірусу, але це не зовсім так – з’явилися не менш цікаві новини. Наприклад, у містечку Ав’ятико, що у провінції Бергамо, зліпили сніговика-велетня вагою 200 кг, висотою більше 5 метрів і діаметром 22 м. Сніговий гігант з’явився завдяки зусиллям мера міста Маттіа Каррари та волонтерів одного з місцевих туристичних агентств. Автори снігової скульптури вклали у неї особливий зміст: буцімто, сніговик передає енергію та надію на швидше повернення до нормального життя у 2021 році, а також щиро обіймає жителів Бергамо, Ломбардії та всієї Італії.

Наступна новина 2021 року не настільки оптимістична та радісна. Справа в тому, що після святкувань вулиці Риму вкрили сотні мертвих шпаків. Чому так сталося? Вчені пояснюють це страхом, викликаним масовими феєрверками, адже всі птахи розбилися у ніч на 31 грудня. Деякі фахівці думають, що подія пов’язана з гучністю феєрверків: птахи у паніці просто зіштовхувалися один з одним, падали на лінії електромереж або просто помирали від серцевих нападів. Міжнародна організація захисту тварин давно намагається лобіювати закон про заборону петард та феєрверків, але поки що безрезультатно.

Коментарі