Незважаючи на заборону влади Венеції, яка нещодавно видала декрет про неможливість заходження у лагуну кораблів розміром з багатоквартирний будинок, уперше за 17 місяців у місто на воді таки прибуло великогабаритне судно. Раніше подібні титани часто проходили повз площу Святого Марка та швартувалися у історичному центрі Венето. Наразі жителі міста розділилися на два протилежних табори.

Історія питання

На подібні радикальні дії влада міста зголосилися після того, як у 2019 році на території каналу Джудекка зіткнулися лайнер MSC Opera та туристичний теплохід «Мікеланджело». Унаслідок кричущого випадку двоє людей отримали легкі поранення і декілька опинилися у воді. Після цього було вирішено, що надалі величезні кораблі будуть направлятися у промисловий порт Маргера.

Проте, у минулий четвер жителі Венеції були збентежені, коли судно MSC «Орчестра» неочікувано пройшло, знову ж таки, по каналу Джудекка, зібравши до цього 650 пасажирів перед відправленням у місто Барі. Випадок був продиктований необхідністю – справа в тому, що у іншій локації немає потрібної інфраструктури для прийому суден з таким водозміщенням. Крім того, вкрай потрібно повернути до Венеції туристів, що забули про мальовниче місто на період пандемії. Саме тому лайнер було прийнято бурхливими аплодисментами від руху Si Grandi Navi (українською це означає – «Так великим кораблям»). У дану організацію входять тисячі людей, що працюють у круїзній індустрії, але залишилися без роботи по вині вірусу. По інший бік барикад опинилися представники руху No Grandi Navi, або «Ні великим кораблям». Опоненти вважають, що влада Венеції зрадила свій народ та безвідповідально відноситься до майбутнього прекрасного міста.

Коментарі